Bosch Teknik Servis
11 Nisan 2020

Akdere Bosch Servisi 

Hayatımızın birçok noktasında teknolojiyle birlikte yaşıyoruz. Bilişim teknolojileri dışında yaşamımızı kolaylaştıran cihazların da teknoloji sayesinde dijitalleştiğini ve doğa dostu ve tasarruf edebilen makineler olduğunu görüyoruz. Bununla beraber teknolojinin daha da detaylanması nedeniyle kullanıcıların özellikle beyaz eşya cihazlarını yanlış kullanmaları nedeniyle arızalar yaşandığını görebiliyoruz.

Teknolojinin Detaylanmasıyla Sıklıkla Çıkan Cihaz Arızaları 

Akdere Bosch Servisi olarak çok uzun zamandır hayatımızın bir parçası olan beyaz eşyaların, analog, nostalji döneminden kalma cihazlardan, bugün kullandığımız dijital post model cihazlara nasıl dönüştüğünü ve bu dönüşümün beraberinde getirdiği kullanıcı hatalarını da gözlemleme şansımız oldu. Kullanıcı hatalarının çoğu teknik arızanın baş nedenleri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kullanıcının yaşadığı problemi kendi veya ev halkından biri tarafından giderilmeye çalışmasıyla arızasının daha ciddi boyutlara taşındığının altını çizmekte yarar var.

Kullanım Kılavuzu 

Makinenin verdiği hata kodlarının ne anlama geldiğinin bilinmemesi ile yapılan yanlış müdahaleler arızanın katlanarak büyümesine neden oluyor. Bu yüzden Akdere Bosch Servisi olarak, arızalarla karşılaşmadan önce cihazın kullanım kılavuzunun kullanıcı tarafından okunmasını ve herhangi bir arıza söz konusu olduğunda, kullanıcının Akdere Bosch Servisi ile iletişime geçmesini gerektiğinin önemini vurgulamak istiyoruz.

Geleneksel beyaz eşya kullanımı, günümüzde kullanmaya başladığımız cihazların gereğinden erken arızalanmasına ve günlük yaşam rutinlerinin sekteye uğramasına neden oluyor. Çamaşır makinesi örneğinden gidecek olursak geleneksel kullanımda olduğu gibi çok sayıda dengesiz çamaşırın makineye yerleştirilmesi, makinenin kapasite bakımından gücünü aşan ve arızalanmasına neden olan bir davranış olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanıcının Ulaşamadığı Yedek Parçalar Ve Servis Sıkıntısı 

Kullanıcıların yukarıda bahsettiğimiz koşullarda servislere ulaşmayı tercih etmemesinin nedenlerinden birisi de servislerin iletişim ağı ve servis çalışanları bakımından yetersiz olmasıdır. Bu durumu engellemek, kullanıcıda güven oluşturmak ve servisimizi profesyonel anlamda daha da geliştirmek bakımından iletişim ağımızı altyapı çalışmalarıyla geliştirdik.

Öncelikle servisini kullanıcının güvenini kazanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle hem cihazın ihtiyacı olan yedek parçaya ulaşmak ve kullanıcının gönül rahatlığıyla talep ettiği hizmete ulaşabilmesi için kurumsal ve profesyonel yönümüzü daha da güçlendirdik.

Related Tags
Tıkla Acil Ara