Beko Teknik Servis
8 Nisan 2020

Kayaş Beko Servisi

İnsanların evlerinde en çok kullandıkları şeyler beyaz eşyalardır.  Öyle ki bazen elimiz ayağımız olurlar ve çok kullanıldıkları için çabuk bozulabilmektedirler. Kayaş Beko Servisi arayarak bu dertten kurtulabilirsiniz. Yoğun iş temponuzda bir de buna zaman ayırıp, strese girmemeniz için tüm çözüm ve önerilerimizle karşınızdayız.

Arıza Kodu ve Onarımı

Beyaz eşyalar arıza ve sorunlarda, arıza kodları gösterirler. Bulaşık makinesinde H5- kesintisiz su giriş hatası var demektir. H6-makinede su problemi olduğunu gösterir. Eğer makine de koku varsa filtresi tıkanmış demektir. Bulaşıklar temiz yıkanmıyorsa doğru programda yıkamıyor olabilirsiniz. Makinenizin ön kısmında bulunan dijital ekran arıza oluştuğunda bunu size gösterecektir.

Beko çamaşır makinelerinin arıza kodu E1-E18 arası sayılardan oluşur. Bu hata kodlarının anlamlarını bilirseniz, çözdüğünüz takdirde çamaşır makinesinin başlat düğmesine basılı tutmak yeterli olacaktır. Eğer çözümü bilmiyorsanız mutlaka Kayaş Beko Servisi aramalısınız.

Buzdolabı arıza kodları E0-1-3-4-8-9 olarak tanımlanmıştır. Buzdolabınız yeterince soğutmuyor ve sensör ışıkları hata kodu veriyorsa servisi aramanız gerekecektir. Buzdolabının kapağını sürekli açıp kapatmak ya da kapağının açık kalması; soğutma hatası verecektir. Buzdolabı sensörü bozulduysa da ısıtıcı hatası verecektir. Sensörlerden biri takılmamışsa, tellerde kusur oluşmuştur ve sensör devresi açıktır. Konektörlerdeki zayıf temas, sensörün kısa devre yapmasına sebep olacaktır. Dolaşım sistemi tıkanmış ise kompresör çalışmaz, soğutucu sızıntısı yaşanır. Kabloların bağlandığı yerde temas bozukluğu varsa, anahtar devresi hatası verecektir.

Fırın, ocak ve pişirme yerleri, yeterli ısı almıyorsa pişirme işlemi gerçekleşmeyecektir. Raf konumlarını, ısı ayarını kontrol etmeliyiz. Fırının iç aydınlatma ışığı yanmıyorsa, öncelikle elektriğin olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Ocağın gözlerinden çalışmayan varsa enjektörler tıkalı olabilir, temizleyerek tekrar çalıştırmayı denemelisiniz. Ocak alevi düzensiz ve çok harlı yanıyorsa, gazın tipi ve basıncını kontrol etmekte fayda vardır. Bu problemlerden,  herhangi birini yaşıyor ve çözümü için harekete geçmişseniz bizimle irtibata geçmeyi unutmayınız.

Hizmetlerimiz Nelerdir?

Alanında uzman çalışanlarımızla Beko servis hizmetlerinin yanı sıra buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırınlı ocak tamiri de yapmaktayız. Kullanmış olduğunuz ürün hangi marka olursa olsun Kayaş Beko Servisi arayarak kaliteli ve hesaplı hizmetin keyfini yaşayabilirsiniz.

Related Tags
Tıkla Acil Ara